Egészségtudományi Munkabizottsággal bővült a Miskolci Akadémiai Bizottság

Az Észak-magyarországi régió tudományos közéletének kereteit biztosító Miskolci Akadémiai Bizottság az idén új munkabizottsággal bővült.

Az Orvos- és Egészségtudományi Szakbizottság keretein belül megalakult a diplomás egészségügyi szakdolgozókat összefogó Egészségtudományi Munkabizottság. Elnöke Dr. Kiss-Tóth Emőke főiskolai tanár, a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karának általános dékánhelyettese.
A bizottság tagjai az egészségügy különböző területein dolgozó, elismert szakemberek diplomás ápoló, gyógytornász, védőnő, mentőtiszt, radiográfus, mikrobiológus, szülésznő alapvégzettséggel. A munkabizottság szoros kapcsolatot kíván kiépíteni a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karával.

Az együttműködés első megnyilvánulása a 2012. június 8-án megrendezett kreditpontszerző szakmai tudományos konferencia volt, melynek témája “A burnout tünetegyttes megjelenése az egészségügyi dolgozók körében“.

A konferencia szereplői:

Prof. Dr. Barkai László dékán, Dr. Kiss-Tóth Emőke dékánhelyettes, Dr. Berkő Péter MAB Orvos- és Egészségtudományi Szakbizottság elnöke, Dr. Pusztai Erzsébet orvos, egészség- és életvezetési coach,  Szemán Edit pszichológus, Miklós Dienes  Lídia pszichológus,Szabó József teológus, Dr. Dózsa Csaba egyetemi docens