Védőnői konferencia az Egészségügyi Kar közreműködésével

2015. május 15-én a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kar közreműködésével a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal ünnepi gálaműsort szervezett a miskolci ITC Székházban a Védőnői Szolgálat fennállásának 100 éves évfordulója alkalmából.

A megjelenteket Csöbör Katalin országgyűlési képviselő asszony köszöntötte, majd szakmai előadások hangzottak el.
Dr. Asztalos Ágnes megyei tisztifőorvos a védőnői ellátás Borsod-Abaúj-Zemplén megyei alakulásáról, Dr. Kiss-Tóth Emőke a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karának dékánja, a védőnői hivatásban bekövetkezett értékalakulási tendenciákról tartott előadást.

Az Egészségügyi Kar hallgatói korabeli „stefániás” védőnői egyenruhában kalauzolták a vendégeket. A konferencia kiemelkedő színfoltja volt a karunk védőnői tanszéke által összeállított történeti kiállítás a századelő védőnői munkájához kapcsolódó tárgyi ereklyékből.

Az ünnepség zárásaként a Gergely Péter Pál karnagy által vezényelt zenekar, valamint a Cardinal Mindszenty Kórus műsorát hallgathatták meg a meghívott résztvevők.

ITC ITC1 ITC2