Tudományos Diákköri Konferencia 2015. november

MISKOLCI EGYETEM EGÉSZSÉGÜGYI KAR
Tudományos Diákköri Konferencia
2015. november 26.

Az Egészségügyi Kar 14. Tudományos Diákköri Konferenciája idén három szekcióban zajlott párhuzamosan, összesen 21 hallgató-előadó részvételével. A konferenciát Dr. habil. Fodor Bertalan főiskolai tanár, a kari TDT-elnök nyitotta meg. Dr. Lukács Andrea adjunktus, a kari TDT-titkár ismertette a konferencia lebonyolításának menetét és bemutatta az Értékelő Bizottságok tagjait.

A Prevenció, egészségmegőrzés és rehabilitáció szekció Értékelő Bizottság elnöke Dr. Peja Márta professor emerita volt, tagjai: Dr. Rucska Andrea adjunktus, Kató Csaba gyakorlati oktató, Fekete Fanni III. évfolyamos védőnő hallgató. A szekció titkára: Lebenszkyné Szabó Tünde gyakorlati oktató. Kilenc előadást hallhattak az érdeklődők az Egészségügyi Kar Bosch-termében.

A Képalkotó diagnosztika és experimentális szekcióban hét előadás hangzott el a Miskolc teremben. A szekció Értékelő Bizottság elnökei Prof. Dr. Lombay Béla professor emeritus és Prof. Dr. Berényi Ervin tanszékvezető, egyetemi tanár (Debreceni Egyetem) voltak, tagjai: Prof. Dr. Harkányi Zoltán főiskolai tanár, Árvai János IV. évfolyamos képalkotó diagnoszta hallgató. A szekció titkára: Encsiné Nagy Ágnes gyakorlati oktató.

Az Egészségügyi szervezés és multidiszciplináris szekcióban 5 előadó mutatta be tudományos eredményeit az 5. sz. előadóteremben. Az Értékelő Bizottság elnöke Dr. habil. Fodor Bertalan főiskolai tanár volt, tagjai: Dr. Rácz Olivér főiskolai tanár, Dr. Dózsa Csaba egyetemi docens, Dr. Mayer Krisztina adjunktus, Haluska Barbara III. évfolyamos egészségügyi szervező hallgató. A szekció titkára: Mató-Juhász Annamária tanársegéd.

A konferencia ünnepélyes eredményhirdetésén Dr. Kiss-Tóth Emőke főiskolai tanár, a kar dékánja köszöntötte a résztvevőket, gratulált a szép és színvonalas előadásokhoz, és átadta a helyezetteknek az okleveleket.

A Prevenció, egészségmegőrzés és rehabilitáció szekció helyezettei:

I. hely: Hegyi Szófia Amanda védőnő IV. évf. védőnő (OTDK-ra javasolt)
Védőnői méhnyakszűrés attitűd vizsgálata
Konzulensek: Dr. Rucska Andrea adjunktus
Csire Tamás Béla B.-A.-Z. megyei szűrési koordinátor

II. hely: Szabó Janka védőnő IV. évf. (OTDK-ra javasolt)
Az obesitas rebound prediktív szerepe az elhízás prevenciójában
Konzulens: Dr. Ságodi László professor emeritus

III. hely: Diós Éva védőnő IV. évf. védőnő
A várandósság hatása a magzat ajak, arc és állcsont, valamint fogfejlődésére és ezek összefüggése anyai tényezőkkel
Konzulens: Dr. Faragó Ildikó főorvos, óraadó oktató

III. hely: Kozma Dóra védőnő IV. évf. védőnő
A családból kiemelt, gyermekotthonban élő gyermekek körében megjelenő agresszió gyakorisága és okainak kutatása
Konzulens: Dr. Rucska Andrea adjunktus

A Képalkotó diagnosztika és experimentális szekció helyezettei:

I. hely: Kiss Krisztián IV. évf. képalkotó diagnosztika (OTDK-ra javasolt)
Négy lábtól két lábig: A láb és bokacsontok anatómiai variációinak vizsgálata
Konzulens: Prof. Dr. Lombay Béla professor emeritus

II. hely: Perjés Tamás Alex IV. évf. képalkotó diagnosztika (OTDK-ra javasolt)
Mi rejlik a sapka alatt? A koponyaboltozati csontok alaki, nagysági eltéréseinek, varrat variációinak elemzése
Konzulens: Prof. Dr. Lombay Béla professor emeritus

III. hely: Nohalka Orsolya IV. évf. képalkotó diagnosztika
Ikrek komplex neuroszonológiai vizsgálata
Konzulens: Dr. Oláh Csaba főorvos, óraadó oktató

Egészségügyi szervezés és multidiszciplináris szekció helyezettei:

I. hely: Kovács Kitti IV. évf. egészségügyi szervező (OTDK-ra javasolt)
A cardiovascularis autonóm neuropathia szubklinikai tüneteinek vizsgálata 1-es típusú diabetes mellitusban
Konzulens: Dr. Lukács Andrea adjunktus

II. hely: Orosz Andrea IV. évf. egészségügyi szervező (OTDK-ra javasolt)
Gyógyászati ellátások igénybevételének és társadalombiztosítási támogatásának vizsgálata 2009-től napjainkig
Konzulensek: Dr. Lukács Andrea adjunktus
Dr. Garamvölgyi Rita jogtanácsos

II. hely: Bánóczki Vivien IV. évf. egészségügyi szervező
Hosszú távú glikémiás kontrollt befolyásoló tényezők vizsgálata 1-es típusú diabéteszes serdülőknél
Konzulens: Dr. Lukács Andrea adjunktus

A helyezettek a kari HÖK támogatásával pénzjutalomban részesültek, amelyet Kiss Máté HÖK-elnök adott át. A hallgatók különdíjakat is átvehettek. Bánóczki Vivien, Gönczi Kinga, Orosz Andrea IV. évf. egészségügyi szervező és Kiss Krisztián IV. évf. képalkotó diagnoszta hallgatók könyvutalványt vehettek át a HÖK támogatásával, mivel második alkalommal vettek részt TDK konferencián. A Klinikai Radiológiai Intézeti Tanszék a szekciójának minden hallgatóját Lombay Béla professzor úr által írt és szerkesztett könyvvel jutalmazta. A Magyar Védőnők Egyesülete a védőnő szakos előadó-hallgatókat, valamint Hegyi Szófia Amanda IV. évfolyamos, Szabó Janka IV. évfolyamos és Tuza Boglárka Petronella III. évfolyamos védőnő szakos hallgatókat ajándékcsomaggal jutalmazta.
A DVTK-Jegesmedvék Jégkorong Sportegyesület minden előadó gyógytornász hallgatónak ingyenes belépőt biztosított a mérkőzésükre. Mogyorósi István, a Magyarországi Ebtenyésztők Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei elnöke emlékplakettet ajánlott fel Gönczi Kinga IV. évf. egészségügyi szervező hallgatónak. Dr. Komlóssy Attila főorvos, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei MAB Stomatológiai Munkabizottság titkára előadás lehetőséget biztosított Diós Éva IV. évf. védőnő hallgatónak a soron következő találkozójukon. Tuza Boglárka Petronella III. évfolyamos védőnő hallgató szintén előadói meghívást kapott Csorbáné Lintner Anikó járási vezető védőnőtől a soron következő szakmai összejövetelükre.
Az „ÚTON a tudomány felé – tehetséggondozás az iskolapadtól a kutatói hivatásig” TÁMOP-4.2.2.B-15/1/KONV-2015-0003 projekt keretén belül minden hallgató 10.000-30.000 Ft közötti ösztöndíj támogatásban részesült.

Kép a dijazottakról

(További képek hamarosan)