Magas rangú kitüntetést kapott a Miskolci Egyetem docense, Dr. Felszeghi Sára

A legrangosabb egészségügyi szakmai kitüntetést, Batthyány-Strattmann László Díjat vett át 2016. július 1-én kimagasló szakmai teljesítménye elismeréseként Dr. Felszeghi Sára főorvos, egyetemi docens Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől.  A Batthyány-Strattmann László Díj egy életműdíj több évtizedes kimagasló teljesítmény vagy eredmény elismerésére, azok részére, akik szakmai vagy közszolgálati munkájukkal hozzájárultak az egészségügyi és szociális, valamint családvédelmi ellátás fejlesztéséhez.  Dr. Felszeghi Sára a Miskolci Egyetem Egészségügyi Szakmai és Módszertani Központjának vezető főorvosa, az Egészségügyi Kar egyetemi docense. 1995-ben Foglalkozás Egészségügyi Központot – amely Magyarországon az első ilyen típusú központ volt – hozott létre, azzal a céllal, hogy ez a multidiszciplináris rendelőkomplexum lehetővé tegye a munkavállalók részére a munkaalkalmassági vizsgálatok egy helyen történő elvégeztetését , valamint hogy a központ lehetőséget biztosítson a munkavállalók teljeskörű szűrésére is.

A központ a foglalkozás-egészségügyi ellátás legmodernebb, legkomplexebb változata, és ezt nem csak hazánkban, de nemzetközi szinten is elismerik: 2013-ban Brüsszelben az ENWHP (European Network for Workplace Health Promotion) a legjobb európai modellnek nyilvánította. A főorvosnő azonban munkája legnagyobb elismerésének mégsem ezt, hanem betegei szeretetét és megbecsülését tartja.

Gratulálunk a kitüntetéséhez!

felszeghi_sara-1felszeghi_sara-2felszeghi_sara-3