Oktatóterem átadás a B.-A.-Z. Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórházban

2017. március 28-án ünnepélyes keretek között adták át a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kar Gyakorlati Kihelyezett Intézeti Tanszékének újonnan felszerelt oktatótermét a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház onkosebészeti épületében. A terem az újonnan vásárolt modern informatikai berendezések segítségével alkalmas arra, hogy a hallgatók élőben kövessék nyomon a radiológiai képalkotó vizsgálatokat és műtéteket, mivel a hatalmas monitor összeköttetésben áll a műtőlámpákra szerelt kamerákkal. A beruházás a Szerencsejáték Service Nonprofit Kft.-nek a Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Betegeiért Alapítvány számára nyújtott 2 500 000 Ft-os támogatásával valósulhatott meg. Az ünnepélyes avatáson Dr. Zsiga Marcell, a Szerencsejáték Service Nonprofit Kft. ügyvezetője, Dr. Csiba Gábor, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktatókórház főigazgató főorvosa és Dr. Kiss-Tóth Emőke, az Egészségügyi Kar dékánja tartottak beszédet és adtak interjút a sajtó képviselői számára. Egyöntetűen kihangsúlyozták, hogy a fejlesztés mind az oktatás, mind a betegellátás vonatkozásában nagy jelentőségű, hiszen a jövő egészségügyi szakembereinek magas szintű képzését, felkészítését szolgálja. (A képek forrása a minap.hu)

Avatás-1 Avatás-2