Debreceni középiskolások az Egészségügyi Karon

2017. május 9-én a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumából egy kilencedikes osztály érkezett látogatóba a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karára.

A műszaki és orvosi-gyógyszerészeti tagozatú osztályba járó diákok bepillantást nyerhettek az Egészségügyi Kar képzési és tudományos kutatási tevékenységébe, valamint az itt tanuló hallgatók mindennapi életébe.

A debreceni diákok előadásokat hallgathattak meg a miskolci egészségtudományi képzésekről (védőnő, gyógytornász, radiográfus, egészségturizmus-szervező, Orvosdiagnosztikai laboratóriumi). Ezt követően személyesen is volt alkalmuk elbeszélgetni a szakokat képviselő hallgatókkal és oktatókkal, valamint laborlátogatás keretében megismerkedtek a Kar Nanobiotechnológiai laboratóriumának kutatómunkájával.