Diplomaátadó Szenátusi ülés

A Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán végzett hallgatók 2017. június 29-én vették át oklevelüket és tették le esküjüket a nyilvános ünnepi Diplomaátadó Szenátusi Ülésen.

A 2016/2017-es tanév második félévében több mint száz fő tett sikeres záróvizsgát gyógytornász, védőnő, képalkotó diagnosztika és egészségturizmus-szervező alapképzésen, heten pedig a klinikai kutatási munkatársnak járó másoddiplomát szerezték meg.

Az ünnepségen – Dr. Kiss-Tóth Emőke, az Egészségügyi Kar dékánjának előterjesztését követően – Prof. Dr. Berényi Ervin László, a Debreceni Egyetem egyetemi tanára a Miskolci Egyetem egyik legmagasabb rangú kitüntetését, a „Doctor honoris causa” tiszteletbeli doktori címet vehette át az egyetem rektorától, Prof. Torma Andrástól.

A Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzata idén többek között Gál Renátának, az Egészségügyi Kar egészségturizmus-szervező szakos hallgatójának ítélte oda a Becsületdiplomát, melyet Kiss Máté egyetemi HÖK elnök adott át.