Tudományos Konferencia a MAB székházban

2017. november 30-án a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területi Szervezete tudományos konferenciát rendezett a miskolci MAB Székházban, X. Alap- és Járóbeteg Ellátási Konferencia címmel. A konferencia fővédnöki tisztségének ellátására, illetve a tanácskozás megnyitására Dr. Kiss-Tóth Emőke, a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karának dékánja kapott felkérést. Dékán Asszony megnyitó beszédében kihangsúlyozta, hogy különösen napjainkban rendkívül fontos az összefogás az egészségügyben, hiszen talán soha nem kellett ennyit küzdeni az egészségünkért, a betegekért, a betegellátásért és az egészségügyben dolgozók megbecsüléséért, mint most.

A „Nézni, hogy lássunk, Bízni, hogy higgyünk, Merni, hogy tegyünk” mottóval fémjelzett rendezvényen színvonalas előadásokat tartottak a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház orvosai és szakdolgozói az aktuális egészségügyi helyzetről, a betegellátás speciális területeiről. A prezentációkat követően kitüntetések átadására és pályázatok elbírására került sor.