Magyar Vöröskereszt 47. Országos Elsősegélynyújtó Verseny

A Miskolci Egyetem elsősegélynyújtó csapata a Magyar Vöröskereszt Miskolcon rendezett, nagyszabású  versenyén felnőtt kategóriában Bronz minősítést kapott az országos döntőben. A szép eredményt elérő MEEnCS csapat tagjai: Jandl Bojána csapatkapitány (szervező), Fülöp Alexandra, Fejes Dalma (gyógytornászok), Koncz Máté, Burinda Gábor (képalkotók) voltak. A csapat felkészítését a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karának mestertanára Encsiné Nagy Ágnes irányította. Az elsősegélynyújtás világnapján Miskolc belvárosában közel háromszáz fiatal mérte össze elméleti és gyakorlati tudását. Az országos döntőbe jutott Miskolci Egyetem Elsősegélynyújtó Csapata (MEeNCS) egy 21 állomásos körpályán adott számot elsősegélynyújtó-ismereteikről. Minden évben szeptember második hétvégéjén rendezik meg az elsősegélynyújtás világnapját, mely idén szeptember 8-ára esett. Ezen a napon Miskolc több pontján is élethű baleseti szituációkkal találkozhattak a miskolci járókelők, ugyanis a Magyar Vöröskereszt ezzel is szerette volna felhívni a figyelmet az elsősegélynyújtás fontosságára. A szervezők ezúttal is mindent megtettek, hogy próbára tegyék a résztvevőket. A versenyzőknek olyan szituációkban kellett helytállniuk, mint például hőlégballonos tömeges baleset Miskolc felett, tűzriadó miatti tömeges menekülés következtében kialakult vészhelyzet, vízbefulladásos szerencsétlenség, de még ételosztás közben történő epilepsziás rohammal is szembe kellett nézniük. Kiváló szereplésükkel csapatunk tagjai a Miskolci Egyetem hírének öregbítése mellett utat mutattak a társadalmi elsősegélynyújtás népszerűsítésében. A felkészülés során jó kapcsolat és példamutató összefogás alakult ki hallgatók között. A csapat támogatásáért köszönetet mondunk a Miskolci Egyetem vezetésének, különös tekintettel az Egészségügyi Kar dékánjának Dr. Kiss-Tóth Emőkének. Köszönet illeti a Miskolci Egyetem azon hallgatóit is, akik hozzájárultak a csapat sikeréhez.

A szép eredményhez szívből gratulálunk!

mencs-9 mencs-8 mencs-7 mencs-6 mencs-5 mencs-4 mencs-3 mencs-2 mencs-1