Stefánia konferencia a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán

2019. május 3-án a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán épület-névadó ünnepséggel egybekötött tudományos „Stefánia konferencia” került megrendezésre. A konferencián köszöntőt mondtak: Prof. Dr. Torma András fővédnök, a Miskolci Egyetem rektora képviseletében Dr. Jakab Nóra oktatásfejlesztési és minőségbiztosítási rektorhelyettes, valamint a konferencia védnökei, Csöbör Katalin országgyűlési képviselő, Demeter Ervin a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja, valamint Dr. Deák Csaba a Miskolci Egyetem kancellára. Prof. Dr. Betlehem József védnök, a Pécsi Tudományegyetem rektorhelyettese levélben köszöntötte a konferenciát.
A köszöntőket követően Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán épület-névadó ünnepi beszédet tartott. Röviden ismertette a miskolci Egészségügyi Kar történetének állomáshelyeit, a miskolci egészségtudományi képzés regionális beágyazottságát, valamint az épület Stefánia névre történő elnevezésének indokoltságát, mely mind a történelmi, mind a kari, mind az egyetemi selmeci hagyományokhoz illeszkedik.
A délelőtti tudományos program keretében a Kar neves oktatói (Dr. Fodor Bertalan, Dr. Lombay Béla, Dr. Papp Miklós, Dr. Dózsa Csaba, Dr. Kiss-Tóth Emőke) tartottak tudományos előadásokat az egészségügy néhány szegmensének múlt-, jelen- és jövőbeli helyzetéről.
A délutáni program borkóstolóval egybekötött boravatással kezdődött, dr. Demeter-Novák Endre bemutatta a 2013-as évjáratú Tokaji édes szamorodni borkülönlegességét, mely az Egészségügyi Kar kari boraként lett felavatva. Az ebédszünetet követően a konferencia részvevői megtekinthették az épület előtti füvészkertet, melyet a kar mestertanártanára, Pászk Norbert, a gyógynövények szakértője
mutatott be a vendégeknek. 14.00 órától az Egészségügyi Kar volt hallgatói (Svéda Dorina, Kiss Krisztián, Dienesné Orosz Andrea, Dudásné Csillik Anikó), mára sikeres egészségügyi szaktekintélyek tartottak előadást pályájuk szépségeiről.
Az egész napos rendezvény kiegészítő programjának keretében az érdeklődők a Rákellenes Liga különleges kiállításában gyönyörködhettek, valamint egy délutáni filmklub keretében három filmtörténeti gyöngyszemet tekinthettek meg, melyek egyrészt az egészségügyi szakmákhoz, másrészt a selmeci hagyományokhoz kapcsolódnak.

A rendezvény fényét emelte Jancsó Dóra színművész és Pecsmány Péter ME PhD hallgató művészi ének-előadása.

1 23 4 5 6 789 15 11 1213 1410 16 17 18 19 20 21 2223 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 4647 48 49 50 51 5253 54 5556 57 5859