I. Leisure Konferencia a MAB és az Egészségügyi Kar közös szervezésében

2019. október 15-én nemzetközi tudományos konferencia került megrendezésre „I. Leisure Konferencia, a rekreáció sokszínűsége címmel” a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kar és az MTA Miskolci Akadémiai Bizottság (MAB) Orvos- és Egészségtudományi Munkabizottságának szervezésében, melynek a miskolci MAB Székház adott otthont.

A konferencia célja a rekreáció tudományos kereteinek a bemutatása, mely kezdeményezés egy folytatásos tudományos fórummá válhat, ahol a rekreációs szakemberek be tudják mutatni a rekreáció- és a határ-tudományterületek friss kutatási eredményeit, az új rekreációs trendeket, illetve a témával foglalkozó hazai és nemzetközi szervezeteket.

A konferencia fővédnöke Prof. Dr. Torma András, a Miskolci Egyetem rektora volt, védnöke Dr. Kiss-Tóth Emőke, az Egészségügyi Kar dékánja, aki megnyitó beszédében kiemelte a rekreáció sokszínűségét és a tudományos jelentőségét.  Az előadókat és a hallgatóságot Dr. Berkő Péter professor emeritus, a Miskolci Akadémiai Bizottság alelnöke, valamint Dr. habil. Fritz Péter egyetemi docens, a program fő szervezője is köszöntötte.

A rendezvényt hatalmas érdeklődés kísérte, mind a plenáris előadásokon, mind az öt különböző szekcióban teltház fogadta az előadókat.

A plenáris előadásokon a World Leisure Organization és a Közép-Kelet Európai Rekreációs Társaság szakmai tevékenységét ismerhette meg a hallgatóság.

A plenáris előadások után külön szekcióban hangzottak el a magas színvonalú előadások gerontológia, szellemi rekreáció, rekreációs trendek, SPA, egészségfejlesztés és fenntartható táplálkozás témakörben.

A konferencia fényét emelte, hogy a szekció elnökök és az előadók többsége is a sport-, egészség-, illetve táplálkozástudomány nemzetközileg is elismert szakemberei, akik az alábbi egyetemeket, szakmai szervezeteket képviselték:

• Selye János Egyetem (Szlovákia)
  • Eötvös Loránd Tudományegyetem (Budapest, Szombathely)
  • Neumann János Egyetem (Kecskemét)
  • Testnevelési Egyetem
  • Miskolci Egyetem
  • Szent István Egyetem
  • Eszterházy Károly Egyetem
  • Pannon Egyetem
  • Fürdővárosok Szövetsége
  • World Leisure Organization
  • Közép-Kelet Európai Rekreációs Társaság

A szervezők bíznak abban, hogy a rendezvény sikere megalapozza a folytatást, hiszen a rekreáció tudománya és népszerűsége napjainkban egyre inkább tért hódít az egészségtudatosság világában.

(Képek később lesznek elérhetők)