Ünnepélyes tanévnyitó és hallgatói kitüntetések átadása

A Miskolci Egyetem 2020/2021-es tanévét Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora nyitotta meg a 2020. szeptember 7-i ünnepi szenátusülésen.

Az első évfolyamos hallgatók eskütételét követően hallgatói kitüntetések átadására került sor.

Az Egészségügyi Kar Kari Tanácsa 2020-ban 4 hallgató részére Tanulmányi Emlékérmet, 8 hallgató részére Tanulmányi Emléklapot, valamint 1 fő részére Stefánia Díjat adományozott kimagasló teljesítményéért. A Stefánia Díj karunk legrangosabb hallgatói kitüntetése, amely a karitatív szellemiségű Stefánia hercegasszonyról, gróf Lónyai Elemérnéről kapta a nevét, ő volt az első magyar védőnői szolgálat 100 évvel ezelőtti megalakulásakor a szervezet fővédnöke.

A kitüntetéseket a 2020. szeptember 7-i Ünnepi Tanévnyitói Szenátusi ülés keretében az alábbi hallgatóink vehették át Dr. Kiss-Tóth Emőkétől, az Egészségügyi Kar dékánjától:

Stefánia Díj:

• Lázin Vivien Bernadett

Tanulmányi Emlékérem:

• Holló Boglárka,
  • Tökölyi Csilla,
  • Gráczer Kitti,
  • Szilágyi Szilvia.

Tanulmányi Emléklap:

• Kiss Anita,
  • Méhész Bianka,
  • Horváth Réka,
  • Kutenics Katinka Tünde,
  • Mácsi Vanda Eszter,
  • Csik Florentina,
  • Schmiedt Zsanett,
  • Szávai Melinda

Gratulálunk a kitüntetett hallgatóinknak!

Az ünnepséget az alábbi linkre kattintva tekintheti meg: