Jubileumi konferencia az Egészségügy Karon

A Miskolci Egyetemen 20 éve működő egészségtudományi képzés évfordulójának megünneplésére az Egészségügyi Kar tudományos jubileumi online konferenciát rendezett „Kárpát-medencei felsőoktatási intézményi hálózati összefogásban született egészségtudományi fókuszú interdiszciplináris kutatási eredmények bemutatása” címmel 2021. június 17-én 10.00 órától.

A rendezvény fővédnökségét Dr. Varga Judit az Universitas Miskolcinensis Alapítvány Kuratóriumának elnöke vállalta. A rendezvényt Prof. Dr. Horváth Zita a Miskolci Egyetem rektora nyitotta meg, majd szakmai köszöntőt mondott Prof. Dr. Betlehem József a Miskolci Egyetem díszdoktora, a Pécsi Tudományegyetem rektorhelyettese. A jubiláló Kar tiszteletére ünnepi beszédet mondott Dr. Kiss-Tóth Emőke az Egészségügyi Kar dékánja. A tudományos program keretében négy határon túli egyetem professzorai is előadást tartottak az Egészségügyi Kar előadói mellett.

A konferencia az EFOP 3.4.3-16-2016-00015 „FŐNIX ME” – Megújuló Egyetem felsőoktatási intézményi fejlesztések a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében című projekt keretében valósult meg.

A konferencia programja ITT tekinthető meg.