A Radiológia Európai Napja

Wilhelm Conrad Röntgenre emlékezett Európa radiológus társadalma, halálának (1923. február 10.) évfordulóján.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház valamint a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kar csatlakozva az Európai és Magyar Radiológus Társasághoz 2011. február 11-én „Tudomány határok nélkül” címmel tudományos emlékülést tartott szakemberek és Karunk Képalkotó Diagnosztikai szakos hallgatóinak részvételével a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház Konferencia Központjában.

Az üléselnökség tagjai:

• Prof. Dr. Patkó Gyula Miskolci Egyetem rektora
  • Prof. Dr. Barkai László Miskolci Egyetem Egészségügyi Kar dékánja
  • Dr. Csiba Gábor B.-A.-Z. Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház főigazgató főorvosa
  • Dr. Nagy Kálmán PhD B.-A.-Z. Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház osztályvezető főorvosa, országgyűlési képviselő

A Tudományos Program moderátora Prof. Dr. Lombay Béla a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kar Klinikai Radiológiai Tanszékének főiskolai tanára volt.

Előadók:

• Prof. Dr. Paripás Béla tanszékvezető egyetemi tanár (Miskolci Egyetem)
  • Dr. Szabó Tóth Kinga Dóra intézetigazgató egyetemi docens (Miskolci Egyetem)
  • Dr. Lakatos Andrea rezidens (B.-A.-Z. Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház)
  • Dr. Shaikh Shoaib szakorvos (B.-A.-Z. Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház)
  • Dr. Fazekas Péter főorvos (Markhot Ferenc Kórház, Eger)
  • Dr. Kis Zsuzsanna osztályvezető főorvos (Markhot Ferenc Kórház, Eger)
  • Kiss Máté diagnosztikai képalkotó (B.-A.-Z. Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház, az Egészségügyi Kar volt hallgatója)