Egészségtudományi Kar lettünk!

A Miskolci Egyetem Egészségügyi Kar neve 2021. augusztus 1-ével Egészségtudományi Kar névre változott. A névváltozást az egyetem 2021. augusztus 3-án egy sajtó nyilvános esemény keretében tette közzé, a Bartók Béla Zeneművészeti Intézet Karrá alakulásával együtt.

A rendezvényre a Zenepalotában került sor, ahol az egyetem rektora, Prof. Dr. Horváth Zita, valamint az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma részéről Veres Pál polgármester úr vett részt. Rektor asszony a Miskolci Egyetem, míg Polgármester úr Miskolc város szempontjából méltatta a két Kar előrelépését.

Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán az Egészségtudományi Karrá válás megvalósult kritériumait –mind az oktatás, a kutatás, mind a harmadik misszió területén – mutatta be és a jövőben a Kar előtt álló feladatokat részletezte.

EK-ETK