Idén is megrendezésre került a Tudományos Diákköri Verseny

Idén tavasszal lehetőségünk nyílt újra hagyományos módon megszervezni az első évesek tudományos versenyét, a Tudományos Diákköri Versenyt.

A verseny feltétele szerint a jelentkezők bármilyen, érdeklődési körüknek megfelelő témában felkészülhetnek, anyagukat egy bizottság, valamint a saját diáktársaik alkotta hallgatóság előtt kell prezentálni egy 10 perces előadás keretében.

2022. 05. 05- én 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Stefánia épületének Bosch termében került megrendezésre a verseny. Négy hallgató mutatta be munkáját. A bíráló bizottságnak nem volt könnyű dolga, hiszen kiváló előadások és felkészült versenyzők között kellett a rangsort felállítani.

Bizottság:

Elnök:

•     Simon Nóra, mesteroktató

Tagok:

•     Juhászné Dr. Szalai Adrienn, tudományos segédmunkatárs
  •     Dojcsákné Kiss-Tóth Éva, tudományos segédmunkatárs

Hallgatói tag:

•     Mares Márta II. évf. ÁB gyógytornász hallgató

Helyezések:

Megosztott első helyezettek:

• Bognár Nóra, I. évf. ÁB, gyógytornász hallgató
    Csúcs-teljesítmény (Sportpszichológia alkalmazása a sportmászás területén)
  • Ronecz Izabel, I. évf. ESZ, egészségturizmus szervező hallgató
    A műanyagok és mikroműanyagok hatásai a természetre és az egészségre

Megosztott második helyezettek:

• Fekete Ibolya, I. évf. ÁB, gyógytornász hallgató
    Balneológia és hidroterápia
  • Üveges Virgil, I. évf. ODA, radiográfus hallgató
    Paraziták

Az okleveleket és a könyvjutalmat Dr. Lukács Andrea TDT elnök és Dojcsákné Kiss-Tóth Éva TDT titkár adták át. Ezen kívül a hallgatók egyszeri ösztöndíj támogatásban is részesültek a Kari HÖK támogatásával.

Gratulálunk az előadóknak az érdekes és színvonalas előadásokhoz!

Köszönjük szépen az Egészségtudományi Karnak és a HÖK-nek a rendezvény támogatását!

TDV-1 TDV-2 TDV-3 TDV-4