IV. Védőnői Tudományos Diákköri Fórum és Találkozó

A Miskolci Egyetem Egészségtudományi Karán rendezték meg május 12-13-án a negyedik országos Védőnői Tudományos Diákköri Fórum és Találkozót.

Az elmúlt években már hagyománnyá vált, hogy az ország egészségtudományi karainak védőnőképzései kétévente forgórendszerben megszervezik a legjobb hallgatóik tudományos versenyét.

A rendezvénysorozat nem csak a hallgatói előadásokról szól, hanem lehetőség a karok és a szakma közötti együttműködés erősítésére. Idén Miskolc vállalta a rendezvény szervezését, amelyen a társkarok képviselői mellett megjelent a Nemzeti Népegészségügyi Központ, a Magyar Védőnők Egyesülete, valamint a Magyar Védőnők Szakmai Szövetségének vezető delegációja is. A Védőnő Fórumra a magyarországi védőnő képzésért felelős egyetemek (összesen 6 képzőintézmény: Debreceni Egyetem, Miskolci Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Semmelweis Egyetem, Szegedi Egyetem, Széchenyi István Egyetem) delegáltak a tudományos tevékenység iránt elkötelezett hallgatókat és oktatókat.

A két napos rendezvényt Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán asszony köszöntötte, beszédében beavatta az ország különböző részeiről érkező hallgatókat és vendégeket a Miskolci Egyetem sajátos szellemiségébe, „Selmec” csodájába, majd az első nap délutánján egy lillafüredi kirándulás gazdagította a programot.

A tudományos program pénteken kezdődött, amelynek megnyitóján a kar dékánja a védőnőképzés kiemelt szerepéről beszélt, Odor Andrea országos vezető védőnő képviseletében pedig Kissné Garajszki Ildikó referens asszony a védőnői szakma jelentőségét és megújulásának szükségességét emelte ki.

Ezt követően 11 hallgató prezentálta kutatási eredményeit magas színvonalú előadások formájában, közülük az alábbi hallgatók díjazásban részesültek:

I. helyezett: Pillanatképek a Down-szindrómás gyermeket nevelő családok életéből

Előadó: Szabó Fanni, Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar.

Témavezető: Dr. Fogarasi-Grenczer Andrea PhD, főiskolai docens, Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar.

II. helyezett: Szexuális ismeretek és szokások felmérése középfokú oktatásban tanulók körében

Előadó: Békefi Ildikó, Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar

Témavezető: Biró Edit Magdolna tanársegéd, Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar

III. helyezett: A laktáció sikerességét befolyásoló tényezők a szülés/születés minősége tükrében

Előadó: Papp Gyöngyi, Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kar

Témavezető: Simon Nóra mesteroktató, Miskolci Egyetem, Egészségtudományi Kar

Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kar különdíja:

Védőnőség-történeti hallgatói kutatások eredménye Győr-Moson-Sopron megyében – a védőnői obszervációs gyakorlat, önálló hallgatói kutatómunka alapján

Előadó: Erdélyi Anna Széchenyi István Egyetem

Témavezető: Soósné Dr. habil. Kiss Zsuzsanna PhD, Széchenyi István Egyetem

A díjazottaknak és az előadóknak szívből gratulálunk, és további sikeres tudományos munkát kívánunk!

Egészséget a világnak!

A fórum programját az alábbi linken tekinthetik meg:

PROGRAM

Védőnő 9 Védőnő 8 Védőnő 7 Védőnő 6 Védőnő 5 Védőnő 4 Védőnő 3 Védőnő 2 Védőnő 1

Képek forrása: Miskolci Egyetem