III. Leisure Konferencia

2022. október 11-én nagy sikerrel került megrendezésre immáron harmadik alkalommal a Miskolci Egyetem Egészségtudományi Karának Stefánia épületében a III. Leisure Konferencia „Rekreáció színezetei” címmel. A Leisure Konferencia sorozat célja, hogy Magyarország rekreációval foglalkozó szakembereinek nyújtson szakmai lehetőséget, az aktuális kutatások-, trendek bemutatására és kínáljon egy személyes szakmai találkozóhoz helyszínt és programokat. A Konferencia előadásai nem csak a rekreációval foglalkozó szakembereknek szóltak, az elhangzott előadásokkal határtudományokat képviselő szakemberek épp úgy gazdagíthatták tudásukat, mint a rekreáció iránt saját célzatból érdeklődők. A Leisure Konferencia 2019-ben került első alkalommal megrendezésre „A rekreáció sokszínűsége” címmel. A második alkalom „A rekreáció jelentősége” címet kapott, mely 2020-ban került megrendezésre, a 2022-es konferencia „A rekreáció színezetei” címet kapta. A tudományos akkreditált konferencia a Közép-Kelet-Európai Rekreációs Társaság és a Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kar közös szervezésében került megrendezésre, melyhez a Magyar Sporttudományi Társaság Rekreáció szakbizottsága is társult. A címben szereplő színezetet a konferencián részt vevő 12 egyetem előadói-, 6 szakmai partner szervezet-, valamint az aktív turizmusért felelős államtitkár plenáris előadása és a 7 különböző rekreációs területet képviselő szekciók biztosították. A szekció ülések megkezdése előtt a Rekreáció képekben című kiállítás megnyitójára is sor került, mely kiállítás október végéig megtekinthető a Stefánia épületben. Az előadások kivonataiból egy absztrakt füzet készül, mely az Egészségtudományi Kar és a Rekreációs Társaság honlapján is elérhető lesz.