Egészségügyi Szakdolgozók LII. Országos Kongresszusa

A Miskolci Egyetemen rendezték meg az Egészségügyi Szakdolgozók LII. Országos Kongresszusát 2022. június 16-18-án. A rendezvényen számos egészségügy területét érintő szakmai előadást hallhattunk többek között a szakdolgozók helyzetéről, az egészségtudományról felsőfokon, a COVID-19 járvány népegészségügy vonatkozásairól, a gyakorlati oktatás kihívásairól.

„Két évig nem volt lehetőségünk az egészségügyi szakdolgozóknak nagyszabású, személyes jelenléttel bíró konferenciát szervezni, ezért nagy jelentőséggel bír ez a konferencia. Az egészségügynek alapvetően fontos szerepe van a társadalom épségének a megóvásában. Nagyon fontos, hogy az emberek bízzanak az egészségügyben, bízzanak a tudományban, és az ilyen jellegű konferenciák mind a gyógyulás folyamatát segítik elő”, hangsúlyozta Dr. Kiss-Tóth Emőke, az Egészségtudományi Kar dékánja. Hozzátette azt is: a konferencián az egészségügyi szakdolgozók minden területe képviseltette magát és mindenki a legjobb tudása szerint a legfrissebb eredményeket osztotta meg a kollégákkal.

Forrás: Miskolci Egyetem