Fizioterápiás szakmai siker a kardiológia területén

A Magyar Kardiológusok Társasága ez évi Tudományos Kongresszusát 2023. május 10-13. között tartotta Balatonfüreden. A rangos szakmai esemény különös jelentőséggel bírt. Megalakult a Magyar Kardiológiai Fizioterápiás Munkacsoport, mely így a legfiatalabb tag a társaságon belül önállóan működő 24 szakterületi egység között. A deklarátum a kardiológiai betegellátás színvonalának szempontjából nélkülözhetetlen szakmai párbeszéd és együtt gondolkodás kezdete, s egyben a gyógytornász szakma példa értékű elismerése. A munkacsoport vezetőségének munkájába bekapcsolódik a Miskolci Egyetem Egészségtudományi Karának két oktatója Dr. Juhász Eleonóra és Palácsik-Makula Zsanett. A gyógytornász alapképzettségű kollégák részt vesznek szakmai protokollok kidolgozásában, tudományos, kardiológiához köthető alkalmazott kutatások koordinálásában, lakossági tájékoztató anyagok készítésében.

Kardiológiai munkacsoport Miskolci delegáció