A hivatás kapujában - Az Egészségtudományi Kar végzett védőnő szakos hallgatói átvették jelvényüket
A Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kar Egészségügyi gondozás és prevenció alapképzési szak végzős védőnő hallgatónak záróvizsgája idén különleges eseménnyel zárult.
A sikeres záróvizsgát tett hallgatók eredményhirdetése ünnepélyes keretek között zajlott, ahol a frissen végzetteket az Egészségtudományi Kar dékánja, Dr. Kiss-Tóth Emőke köszöntötte. Beszédében felhívta a figyelmet a védőnői hivatás nemzetközi szinten is elismert, egyedülálló értékeire és gazdag hagyományaira, hangsúlyozva a hivatás kiemelkedő szerepét a családok és a közösségek egészségének megőrzésében. A hallgatók ezúttal a védőnői tanulmányaik sikeres befejezésének, illetve a szakmai pályafutásuk megkezdésének tiszteletére értékes ajándékot vehettek át Dékán Asszonytól, mégpedig egy jubileumi jelvényt, melyet a Magyar Védőnők Szakmai Szövetségének elnöke, Várfalvi Marianna adományozott a Miskolcon végzett védőnők számára. A jelvény a magyar védőnői szolgálat 110. és Hungarikummá nyilvánításának 10. évfordulójára készült 2025-ben.
Ezúton is tisztelettel köszönjük Elnök Asszony támogatását, valamint a védőnői hivatás értékeinek megtartása és továbbörökítése érdekében végzett tevékenységét!
Valamennyi végzett védőnőnek gratulálunk és sok sikert kívánunk hivatásuk gyakorlása során!






















