Az Egészségügyi Kar dékánja Szent Erzsébet Díj kitüntetésben részesült

A Szent Erzsébet díjak átadására 2018. június 28-án került sor a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat Közgyűlésének ülésén a Semmelweis-nap alkalmából. A kitüntetést évente kapják olyan személyek, akik tevékenységükkel nagyban hozzájárulnak a lakosság egészségének megőrzéséhez, fejlesztéséhez. Idén a megyei közgyűlés két főnek adományozta ezt a rangos díjat, Dr. Simkó Csaba főorvosnak, az Erzsébet Hospice Otthon vezetőjének, valamint Dr. Kiss-Tóth Emőkének a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karának dékánjának.

Dr. Kiss-Tóth Emőkének a felsőoktatás területén az egészségtudományi képzés fejlesztéséért, az egészségügyi szakemberek megbecsüléséért végzett több évtizedes elhivatott munkája elismeréséül adományozta az önkormányzat a Szent Erzsébet Díjat.

A nívós kitüntetést Török Dezsőtől, a megyei közgyűlés elnökétől, és Bánné dr. Gál Boglárkától, a megyei közgyűlés alelnökétől vehették át a kitüntetettek.

(a képek forrása a boon.hu)