Konferencia a Védőnők Napja alkalmából

2016. június 13-án a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán konferenciát rendeztek a Védőnők Napja alkalmából. A konferencia a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Területi Szervezete, a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kar és a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottságának Egészségtudományi Munkabizottsága közös szervezésében került megrendezésre Wagner Viktória nyomában: Ki is a védőnő? ”az ingyen jó barát” címmel.

Az ünnepségen megemlékeztek az esemény névadójáról, Wagner Viktória zöldkeresztes védőnőről, a „védőnői szolgálat szülőanyjáról”, kitüntetéseket adtak át, majd előadások hangzottak el az immár 101 éves védőnői hivatás értékeiről, történetéről, szépségéről és nehézségeiről. Dr. Kiss-Tóth Emőke a védőnői hivatás értékeiről és társadalmi meghatározottságáról szóló nyitó előadásában hangsúlyozta, hogy az 1915 óta töretlenül működő Magyar Védőnői Szolgálat képviselői joggal érdemlik meg a tiszteletet és a megbecsülést, hiszen valóban emberfeletti teljesítmény és elhivatottság szükséges ahhoz, hogy a védőnők minden körülmények között ellássák gondozottjaikat nap mint nap. Dékán Asszony szerint minden védőnőt ki kellene tüntetni, aki kitart választott hivatása mellett, hiszen ebben az individualista, felgyorsult, anyagias világunkban ők még mindig másokért dolgoznak „ingyen jóbarátként”, ahogyan azt Wágner Viktória is megfogalmazta.

A konferencia részletes programja

9,00 – 9,30 Regisztráció

9,30- 9,45 Ünnepi köszöntők

• Dr. Kiss-Tóth Emőke – dékán