Kutatók éjszakája az Egészségügyi Karon

Az idei Kutatók Éjszakáján az Egészségügyi Kar több helyszínen kínálta színes programjait.

Agyaljunk kicsit az agyon!” címmel vezető oktatóink érdekfeszítő előadásait hallgathatták az arra kíváncsi látogatók többek között a mesterséges intelligenciáról és az agyműködésről, valamint arról, hogy mit láthatunk az agyból a modern képalkotó eszközök  segítségével és mit tehetünk, ha problémát észlelünk. Az érdeklődőket kisvonat szállította az egyetem főépületétől az Egészségügyi Kar épületéhez, ahol egészségügyi szűrések (vérnyomás-mérés, koleszterinszint-mérés, vércukorszint-mérés) várták az egészségtudatos fiatalokat. Az ellazulni vágyó vendégek lávaköves masszázst vagy svédmasszázst próbálhattak ki, a kutatás iránt érdeklődők pedig betekintést nyerhettek a karon működő nanobiotechnológiai laboratórium munkájába. Elsősorban a kisebbekre gondoltak a szervezők a „Testünk titkai – Érzékszervek birodalma” interaktív játszóházi programmal, ahol a gyerekek felfedezhették, megtapasztalhatták és megérthették az emberi test működésének sajátosságait.  Ehhez kapcsolódott a radiográfus képzés hallgatói által összeállított kvízjáték. Elsősegélynyújtás bemutatót követően a résztvevők elsajátíthattak néhány alapvető életmentő technikát és bepillantást nyerhettek a műseb-készítés titkaiba is.

Az egészségügyis hallgatók számára gyakorlati képzést biztosító Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház ezen a napon megnyitotta Laboratóriumi Medicina Osztálya laborjait és felfedte a vérvételt követő munkálatokat, vizsgálatokat az érdeklődők számára.

IMG_1116 IMG_1096 IMG_1080 IMG_1078 IMG_1076 IMG_1072 IMG_1070 IMG_1067 IMG_1064 IMG_1061 IMG_1047 IMG_1041 IMG_1036 IMG_1034 IMG_1029 IMG_1027 IMG_1020 IMG_1018 IMG_0998 IMG_0983