Semmelweis Ignác születésének 200. évfordulója alkalmából Magyarország kormánya a 2018-as évet Semmelweis Emlékévvé nyilvánította, hogy méltó módon emlékezzünk meg az „anyák megmentőjéről”. Az emlékév keretében országszerte számos tudományos és kulturális program kerül megrendezésre, melyek az orvosgéniusz munkássága előtt tisztelegnek.
Karunk is bekapcsolódott az ünnepi rendezvénysorozatba, melynek első eseménye egy különleges művészeti kiállítás. A magyarországi paverpol textilművészeti oktatók elhatározták, hogy az emlékév keretében saját alkotásaikból vándorkiállítást szerveznek Semmelweis Ignác tiszteletére különböző helyszíneken, melyeknek egyik állomásaként a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karának épületét választották.
A kiállítást 2018. június 6-án nyitotta meg ünnepélyes keretek között Dr. Kiss-Tóth Emőke, a kar dékánja. Beszédében megemlékezett Semmelweis Ignác életéről és világraszóló felfedezéséről, mely milliók életét mentetette meg. Dékán Asszony a kiállítás magnyitásának alkalmából elismerését fejezte ki a textilszobrászok felé, miszerint ők viszont a művészet terén tettek óriási felfedezést, korszakalkotó technikájuk révén a feleslegessé vált hulladékból értékes művészeti alkotásokat készítenek az újrahasznosítás és a rekreáció jegyében. A kiállításon mintegy 20-25 alkotó által készített művet (szobrok, képek, ajándéktárgyak, stb.) tekinthettek meg a látogatók.