Orvosi laboratóriumi konferencia az Egészségtudományi Kar szervezésében

November 16-án immár második alkalommal szervezett a Miskolci Egyetem Egészségtudományi Kara – a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórházzal és a Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társasággal karöltve – tudományos szakmai napot a hazai orvosi laboratóriumokban dolgozó vezető szakemberek számára a „Laboratóriumi medicina jelene” címmel. A megjelent közel 100 résztvevőt köszöntötte Dr. Kiss-Tóth Emőke az Egészségtudományi Kar dékánja, aki kiemelte, hogy a Egészségtudományi Kar élen jár a hazai orvosi laboratóriumi szakemberképzésben az orvosdiagnosztikai analitikus felsőoktatási szakképzés révén. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója, dr. Révész János az egészégügyi ellátás hatékony szervezését mutatta be a vármegye vonatkozásában, kiemelve a diagnosztikai szakmák jelentőségét az ellátási láncban. Prof. Dr. Fodor Bertalan, a konferencia szervezője hangsúlyozta a hasonló szakmai rendezvények fontosságát. Nemzetközi adatok alapján, az orvosi döntések közel 70%-a laboratóriumi eredmények alapján születik meg. A technológia-, infokommunikációs lehetőségek dinamikus fejlődése szükségessé teszi a naprakész ismeretek megosztását. A szakmapolitikai változások érintik a laboratóriumi ellátás egészét, így kiemelten fontos, hogy a vezető szakemberek időről időre közösen áttekintsék a hazai és nemzetközi trendeket, diagnosztikus lehetőségeket, megosszák egymással szakmai tapasztalataikat. Ezen tapasztalatcserét a hazai orvosi egyetemek és országos intézetek Laboratóriumi Intézeteinek vezető professzorai előadásaikkal vezették.